^Powrót na góre

Informacje dla rodziców

W dniu 01.04.2019 o godz. 9.00 odbędzie się w przedszkolu sesja fotograficzna "Wielkanoc".

Zainteresowani rodzice proszeni są o zapisywanie się na listę.

W dniu 28.03.2019r. o godz 9.00 odbędą się w przedszkolu warsztaty "Jajko, kura"

Odwieczne pytanie brzmi: co było pierwsze jajko, czy kura, kura czy jajko…? Każdy z nas wdział jajko, ale nie każdy wie, w jaki sposób takie jajko powstaje, ile żyje kura, ile jaj składa w swoim życiu i czy kura w swoim życiu potrzebuje koguta.
Program zajęć:
• Kurnik – to mieszkanie nie tylko dla kur. Opowiemy o tym, kto jeszcze mieszka w kurniku, gdzie śpi i w jaki sposób.
• Budowa kury, czyli jak i gdzie powstaje jajko.
• Kto jeszcze znosi jaja, poznajemy krewnych kury.
• Czy kogut i kura to dobrana para? Po co kurze jest potrzebny kogut?
• Zastosowanie jaj w życiu codziennym.
• Co w jajku piszczy – obejrzymy model cyklu inkubacji kurczęcia.
• Pokażemy żywą kurę i koguta, opowiemy o zasadach hodowli kur niosek.
• Sprzedaż jaj, co oznaczają kody na opakowaniach.
• Ale jaja: porównamy jaja strusia, gęsi, perliczki, kaczki i kury, wskażemy różnice.
• Własnoręcznie wykonamy pisankę w technice decoupage, którą każdy zabierze do domu.

Copyright © 2013. Przedszkole Gminne w Świeszynie Rights Reserved.