^Powrót na góre

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW

obowiązujący w roku szkolnym 2017/2018

w Przedszkolu Gminnym w Świeszynie

W roku szkolnym 2017/18 w Przedszkolu Gminnym w Świeszynie w grupie dzieci 3, 4, 5-letnich pracujemy na programach:

Program wiodący:

- "Program wychowania przedszkolnego"- Janiak Małgorzata, Witerska Kamila - realizacja cały rok szkolny

Programy wspomagające:

-Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”- wybrane zabawy- realizacja cały rok szkolny

Metody wspomagające:

-Zbiór nowoczesnych metod pracy z dziećmi „Przedszkolaki krok drugi”- wybrane scenariusze

-Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherbrne w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych- realizacja cały rok szkolny

Dzieci 4,  5 -letnie pracują na programach multimedialnych:

– „Mądre dziecko- myślę, tworzę i wiem”

- „Socrates”

-„Mała akademia Przedszkolaka”

W roku szkolnym 2017/2018 Przedszkole Gminne w Świeszynie bierze udział w programach edukacyjnych:

1. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” Edycja 2017/2018

Organizator – Organizatorem programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” jest „MGD"-GMW Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Wadowicach, ul. Legionów 37, 34-100 Wadowice.

Program – Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” prowadzony przez „MGD"-GMW Sp. z o.o. Sp. k. na zasadach określonych w Regulaminie, przez czas określony od dnia 22.10.2017 r. do dnia 30.06.2018 r.

Tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury” - tytuł przyznawany przedszkolom, które spełnią kryteria zawarte w Regulaminie. Tytuł przyznawany jest na 1 rok. Tytuł potwierdzony jest Certyfikatem, który przedszkole otrzymuje wraz z materiałami edukacyjnymi.

CELE PROGRAMU:

a. Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych.

b. Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury.

c. Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.

CZAS TRWANIA PROGRAMU:

Program trwa od 22 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku.

ZASADY PROGRAMU:

Nauczyciele w przedszkolach przeprowadzają zajęcia o tematyce przyrodniczej w oparciu  materiały edukacyjne przesłane przez organizatorów programu.

2. ”Zdrowe zęby mamy- marchewkę zjadamy” – III edycja programu

Głównym celem programu jest prowadzenie edukacji prozdrowotnej w zakresie higieny i zdrowia jamy ustnej wśród dzieci i ich opiekunów w przedszkolach województwa zachodniopomorskiego, a także kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i dietetycznych oraz popularyzacji treści prozdrowotnych w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Organizatorem programu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

3. "Akademia Wyobraźni Play-Doh"

Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Copyright © 2013. Przedszkole Gminne w Świeszynie Rights Reserved.